Şapka

Her ikisi de rahmetli olan Adilin Ahmet ile Karaböcük (Mustafa Kulaklı), bir gece zil zurna vaziyette Kolsuzun Bayır’dan aşağı doğru bağıra çağıra iniyorlarmış. Karaböcüğün tam forslu zamanları, Adilin Ahmet ise henüz yeni yetme! Dolayısıyla Karaböcüğün küfürlerine, hakaretlerine, sövüp saymalarına ses çıkaramıyor! Ahmet Abinin evi, bayırın ortalarında sağ tarafta!

Evde kocasının gelmesini bekleyen rahmetli Dudu Nene, dışardan gelen naraları duyunca kapıya çıkmış. Bakmış ki Karaböcük kocasına verip veriştiriyor, sayıp sayıştırıyor, kapının arkasına bastırılmış olan küssüğü eline alıp köşede mevzilenmiş. Kocası eve gitmek üzere Karaböcükten ayrılınca, Dudu Nene saklandığı gölgeden çıkıp elindeki küssüğü Karaböcüğün ensesine yerleştirmiş. Küssüğü sûsününe yiyen Karaböcük, bayır aşşağı iki seksen uzanmış! Bu durumu gören Ahmet Abi, başındaki şapkayı çıkarıp Dudu Nenenin başına koymuş ve: “Âferim lan avrat, bundan sonra bu şapka senin hakkın” demiş!

Şapka” için 2 yorum

  1. Yandaşlarını zengin etmek için nice İMANLI Vatan evlatları bu frenk şapkalarını zülmen giydirilmek istendiğinden dolayı darağaçlarında sallandırıldı..Nedenini,niçinini çok iyi biliyoruz fakat,Bizi durduran MAİDE-8)Ayetidir….Ancaaaaak.!..

    ”Kâfirler sanmasınlar ki kendilerine mühlet vermemiz onların hayrınadır;Onlara mühlet vermemiz suçlarını/günahlarını arttırmaları içindir.(a)Onlar için alçaltıcı bir azap vardır.ALİİMRAN-178)
    (A)-Bu erteleme ve suçlarını/günahlarını artırmaları kendi kendilerinin aleyhine şahitlik yapmaları içindir..Evet biz cezayı hak ettik diyebilsinler.!.

    ”Şâyet;Allah,insanları yaptıklarıyla hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı.Fakat onları belirlenen bir vakte kadar ertelemektedir.Vakitleri gelince Allah,onları cezalandıracaktır. Çünkü Allah kullarını kesinlikle gözlemektedir.FATIR-45)…İsmail Çıklaatlı…MUHABBETLE..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s