Canı Sıkılsın!

Değerli Ağabeyim Dr. Atilla Özcan’dan naklen:

Küçük amcam, emekli öğretmen İsmet Özcan, heyecanlı, girişken ve muzip bir karaktere sahiptir. Özellikle; bitmiş pazarlıkların ortasına girip, anlaşılan miktardan da yüksek bir fiyat teklif etmesi ve mal sahibine “Al ceketini çık” dedikten sonra ortadan kaybolmasıyla meşhurdur. 

Birgün kendisiyle Heykel Bölgesi’nde oyalanmak amacı ile işlettiği küçük tuhafiye dükkanında sohbet ediyorduk. Bir kaç saat süren sohbet sırasında ne gelen oldu, ne giden! Dükkan sinek avlıyor!

Öğle namazına yakın, amcamın iki alttan dükkan komşusu, aynı zamanda Elbistan’dan hemşerimiz olan Ali, telaşla dükkana girdi ve “Hocam, acilen bir 50 bin lira lazım oldu, yarın veririm inşallah” dedi. Amcam hiç istifini bozmadan ciddi bir eda ile; “Ah yiyenim, niye yarım saat önce gelmezsin! Az önce bir komşuya 250 bin lira lazım olmuş, ona verdim!” dedi.

Ali üzgün bir şekilde dükkandan ayrıldıktan sonra; “Amca niye öyle söyledin! Ne komşusu, ne para vermesi! Zaten gelen giden yok!” dedim. Amcam gülerek; “Kendisinden pek hazzetmem, mendeburun birisidir! Bende çok para var sansın diye öyle söyledim. Bırak canı sıkılsın!” dedi. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s