Tüp Neresinden Sıkılır?

Toplumumuzun yaklaşık olarak %85’i diş macununu veya krem tüpünü boğazından sıkar, ancak %15 kadarı tertipli bir şekilde, alttan itibaren sıkarak kullanır. Tüpü boğazından sıkan kişi, diğer işlerinde de özensiz davranır, dağınık bir hayat sürer.

Örnek vermek gerekirse; Sokağa tükürenler, çekirdek kabuklarını yere atanlar, kola tenekelerini, su şişelerini, cips paketlerini, sakızlarını çevreye saçanlar, piknik yerlerini, sahilleri çöplüğe çevirenler, trafiği çekilmez hale getirenler, hep bu tüpü boğazından sıkan gruba dahildir. Demek ki neymiş! Kendimizden başlayarak, bugünden itibaren tüpleri alt tarafından sıkmaya başlıyoruz!

Tüpü altından sıkanların oranı en az %51 olmadıkça, millet olarak huzur bulmamız ve rahat etmemiz ham bir hayalden ibarettir!

Benzer bir değerlendirmeyi camilerdeki ayakkabılıklar konusunda da yapabiliriz. Cemaatin tamamına yakınının ayakkabısını alacak kadar ayakkabılık olduğu halde, insanların gene yaklaşık %85’i ayakkabısını yere çıkarır. Arkadan gelenler veya erken çıkanlar bu ayakkabıların üzerine basarak veya atlayarak girip çıkmak zorunda kalır. Halbuki cami cemaati, toplumun biraz daha aklı başında, doğruyu eğriden ayırabilen, hakka hukuka daha bir dikkat eden kesimi olarak kabul edilir. Demek ki cemaatin de büyük kısmı tüpleri boğazından sıkıyor!

Ne zaman ayakkabıların %51’i raflara çıkar, o zaman tünelin ucunda bir ışık görünmüş demektir!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s